Siatkarze Agrobiznesu srebrnymi medalistami Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS

W odległej Ornecie, 25 listopada 2013 r., siatkarze Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu walczyli 2 miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS.  Obrońcy tytułu, z dwóch poprzednich edycji, w pierwszych spotkaniach z Zespołem Szkół Rolniczych z Ostródy i Liceum Ogólnokształcącym z Ornety zwyciężyli wyraźnie po 2:0. Ekipa Zespołu Szkół nr 1 z Działdowa osiągnęła te same rezultaty z Ostródą i Ornetą, zatem ostatni mecz turnieju między Giżyckiem a Działdowem decydował o mistrzostwie. Siatkarze z Działdowa postawili nam trudne warunki, zwłaszcza w bloku, a u nas pojawiły się błędy własne i to zadecydowało o wyniku. Uważam jednak, że osiągnęliśmy sukces w rywalizacji dwudziestu ekip z całego województwa, spośród których wyłoniono skład finalistów.

Zwyciężyli reprezentanci Działdowa, zawodnicy Giżycka wywalczyli srebrny medal, trzecie miejsce Orneta, czwarte Ostróda.

Skład reprezentacji ZSKŚiA w Giżycku: Kamil Boharewicz, Marcin Boharewicz, Piotr Kawalerski, Rafał Chełmiński, Rafał Rutkowski, Kamil Żołądek, Michał Pałamasz, Grzegorz Nowicki, Bartłomiej Szafran, Hubert Węcek, Dawid Świtała.  Opiekunem drużyny jest Dariusz Pachucki.

Tekst: Dariusz Pachucki