Szukasz dostępu do Internetu? Oznacz swoją lokalizację!

DSCF7794_1Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zbliża się do zakończenia realizowanej obecnie w województwie inwestycji polegającej na budowie sieci szerokopasmowej. Dzięki temu powstanie na Warmii i Mazurach 2273 km sieci. Sieć będzie dostarczać internet hurtowy operatorom telekomunikacyjnym, a za ich pośrednictwem, dzięki połączeniu zwanemu „ostatnią milą”, mieszkańcom.

Nie tylko od operatorów lokalnych zależy na jakim obszarze wybudują sieć „ostatniej mili” tj, przyłącze szybkiego internetu prosto do naszych domów. Mieszkańcy województwa mają na to ogromny wpływ, mogą „oznaczyć się” na specjalnej stronie chceinternet.pl i wskazać obszar zapotrzebowania na sieć. Mogą również wypełnić ulotkę i pozostawić w jednej z dwóch specjalnych skrzynek chceinternet.pl umiejscowionych w budynku Starostwa Powiatowego w Giżycku przy Al. 1 Maja 14, na parterze.

Chceinternet.pl jest prostą, lecz przy tym niebywale istotną inicjatywą. Wskazanie operatorom telekomunikacyjnym lokalizacji gdzie nie ma internetu, lub jest on słabej jakości, stanowić będzie sygnał zachęcający do budowy przez nich dostępowej tzw. „ostatniej mili” w danej lokalizacji. Im więcej osób zgłosi zapotrzebowanie, tym internetowa mapa „potrzeb” dostępu do sieci szybkiego internetu będzie dokładniejsza.

DSCF7794

DSCF7795

Ulotkę można również wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Departament Społeczeństwa Informacyjnego, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn.

Wcześniejsze artykuły na ten temat:

Internet w każdym domu staje się rzeczywistością

chceinternet.pl