Inauguracja Mazurskiej Pętli Rowerowej

W dniu dzisiejszym (02.06.br.) odbyła się inauguracja Mazurskiej Pętli Rowerowej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku. W wydarzeniu wzięli m.in. udział: Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanta Piotrowska, Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz i Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

Mazurska Pętla Rowerowa to 300 km trasy, która rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i przebiega przez Giżycko, Ryn, Miłki, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Orzysz, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nidę. Wzdłuż szlaku przewidzianych jest 18 Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR-ów), wyposażonych w wiaty, zadaszenia, sanitariaty oraz teren przystosowany do wypoczynku, a także 9 wież widokowych, z których można podziwiać panoramę Mazur.
Inauguracji towarzyszy II Forum Rowerowe i Rajd Rowerowy z okazji Światowego Dnia Roweru.

Szczegóły: http://www.powiatgizycki.pl/ii-forum-rowerowe-na-warmii-i-mazurach-oraz-inauguracja-mazurskiej-petli-rowerowej/

Fot. Piotr Tomasz Suchta, Gizycko.info