Wczorajsze interwencje Straży Pożarnej oraz MOPR

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku informuje, że w dniu wczorajszym na terenie powiatu giżyckiego odnotowano 36 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burzy i silnych wiatrów. Zdarzenia dotyczyły wiatrołomów, zerwanych linii energetycznych oraz wywróconych jednostek pływających. W gminie Ryn doszło do zawalenia budynku gospodarczego. W wyniku nawałnic trzy osoby wymagały pomocy medycznej.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe także podało informacje dotyczące interwencji na wodzie:
23 – liczba interwencji na wodzie
84 – liczba uratowanych osób
8 – liczba interwencji karetek wodnych (Szpital im. Jana Pawła II w Bartoszycach)
4 – liczba osób hospitalizowanych

MOPR apeluje do wszystkich wypoczywających na szlaku WJM:
„Na bieżąco kontrolujcie prognozę pogody, nie przeceniajcie swoich umiejętności, jeśli pojawią się ostrzeżenia nie wypływajcie na jezioro”.

zdjęcia: Facebook MOPR i KP PSP w Giżycku