Konkurs Małe Granty

Zastanawiasz się, jak odmienić życie młodych ludzi? Jak pomóc im odkryć pasje, zdobyć umiejętności i dać solidny start w dorosłość? Chcesz zobaczyć ich pełnych energii, angażujących się w ważne sprawy? Dzięki Programowi Równać Szanse, te marzenia są w zasięgu ręki! Do 9 października 2023 r. możesz zgarnąć w Konkursie Małe Granty aż 12 000 zł na projekt, który odmieni życie młodych ludzi w Twojej miejscowości.

Wyobraź sobie satysfakcję, gdy widzisz, jak młodzież, którą wspierasz, rośnie w siłę, realizuje swoje marzenia i zmienia swoje otoczenie. To więcej niż konkurs – to inwestycja w przyszłość młodych ludzi.

Do tej pory w Programie zrealizowano ponad 3 500 projektów, w których wzięło udział ponad 150 000 młodych ludzi!

Młodzież ma potencjał. Pomożesz go odkryć?

ZŁÓŻ WNIOSEK W KONKURSIE MAŁE GRANTY »

Formy wsparcia dla organizacji wnioskującej:
● szkolenie i doradztwo na etapie składania wniosków;
dotacje do wysokości 12 000 zł;
● szkolenia i doradztwo dla koordynatorów projektów;
● wizyty w miejscu realizacji działań;
● gadżety dla każdego z uczestników dotowanych projektów (m.in. koszulki).

Najważniejsze dokumenty: Zasady konkursu, Wzór wniosku, Kryteria oceny formalnej, Kryteria oceny merytorycznej, Jak zrozumieć cele i poznać metodę realizacji projektów w Programie Równać Szanse »»

Kto może ubiegać się o dotację?

W konkursie granty przyznawane są podmiotom z miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Mogą to być:

• organizacje pozarządowe zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów;
  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne,
  • powiatowe, miejskie i gminne domy kultury,
  • Ochotnicze Straże Pożarne.
  • Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub KRS bądź ewidencji prowadzonej przez Starostów.

Termin naboru wniosków: 9 października 2023 r. do godz. 12.00.

Więcej informacji na temat konkursu: www.malegranty.org

Dla zainteresowanych odbędzie się 6 bezpłatnych spotkań online w następujących terminach:
22 sierpnia 2023 r. – Małe Granty, wielkie szanse!
29 sierpnia 2023 r. – Tajniki oceny wniosków: Co komisja naprawdę chce zobaczyć?
5 września 2023 r. – Pierwszy krok: Jak zrozumieć potrzeby i oczekiwania młodzieży?
12 września 2023 r. – Od pomysłu do realizacji: Zamień wizję w udany projekt!
19 września 2023 r. – Wydarzenie “Gotowi na przyszłość”
26 września 2023 r. – Jak radzić sobie z wyzwaniami w pracy z młodzieżą?

Informacji o Konkursie udziela Organizator – Fundacja Civis Polonus telefonicznie 609 458 344 lub pocztą elektroniczną:
pawel.walecki@civispolonus.org.pl
rownacszanse@civispolonus.org.pl