Zaproszenie na piknik ornitologiczny z obrączkowaniem ptaków

Już dziś Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody oraz Powiat Giżycki serdecznie zapraszają na „Piknik ornitologiczny z obrączkowaniem ptaków”, który odbędzie się w sobotę 14 października 2023 r. w godz. 8:00-12:00 na Wzgórzu Św. Brunona.

Atrakcją pikniku będzie prezentacja i pokaz obrączkowania ptaków, przeprowadzonego przez profesjonalnego ornitologa. W ramach pikniku zorganizowane będzie stoisko edukacyjne, w ramach którego uczestnicy będą mieli możliwość poznania tajników pracy ornitologa, uczestniczyć w odłowie i obrączkowaniu dziko żyjących ptaków, a także obserwacji zachowań i zwyczajów ptaków w ich naturalnym środowisku. Podczas akcji obrączkowania istnieje rzadka możliwość obserwacji ptaków z bliska. Można też porozmawiać z ornitologiem na tematy ptasie, a także dowiedzieć się, jak prawidłowo dokarmiać poszczególne gatunki. To też wspaniała okazja do nauki. m.in. rozpoznawania poszczególnych gatunków, płci czy wieku. Odłów ptaków będzie odbywał się przy pomocy ogromnych siatek rozwieszonych na polanie.

Zadanie „Piknik ornitologiczny z obrączkowaniem ptaków” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.