Lepiej czytać wiersz Wisławy, niźli szukać taniej sławy

I tak właśnie się działo 24 października br. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku. Młodzież ze szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych czytała i śpiewała wiersze Wisławy nie tylko w języku polskim. Ponieważ noblistka nie lubiła wzniosłej celebry i patosu wieczór okraszony był też dozą humoru. Otóż wszyscy uczestnicy spotkania tworzyli „lepieje” (krótkie, żartobliwe wierszyki), za twórcę których uznaje się Szymborską. Mamy nadzieję, że poetka mogłaby powtórzyć swoje słowa „nie miałam pojęcia, iż z moich wierszy można zrobić coś takiego”. Wieczór przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze.

Źródło informacji: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku