IV Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O Złote Pióro Starosty Giżyckiego”

8 listopada br. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku odbyło się IV Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O Złote Pióro Starosty Giżyckiego”. Tematyka dyktanda nawiązywała do udziału kobiet w walce o niepodległość. Młodzież z giżyckich szkół średnich jak zawsze wykazała się świetną znajomością zasad ortografii i poprawnej polszczyzny.

Gratulujemy zwycięzcom:
I miejsce – Michałowi Zielińskiemu z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych,
II miejsce – Wiktorii Gejgał z I Liceum Ogólnokształcącego,
III miejsce – Natanowi Harasimowiczowi z I Liceum Ogólnokształcącego.

Nagrody laureatom – czyli statuetkę „Złote Pióro Starosty”, etui z zestawem długopisów, bony podarunkowe – oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania relacji Małgorzaty Zbrożek z Radia Olsztyn:

Uczcili rocznicę odzyskania niepodległości… dyktandem

Źródło informacji: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku, Radio Olsztyn