Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu dzisiejszym (1 marca br.) w Giżycku odbyły się Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość została zorganizowana przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla, Dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wojciecha Ziółkowskiego oraz Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych w kościele p.w. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku, skąd uczestnicy przeszli pod pomnik Żołnierzy AK i Sybiraków. Nastąpiło podniesienie flagi państwowej, wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci i salwa honorowa a następnie złożenie kwiatów oraz zniczy przez delegacje.

W uroczystości udział wzięli m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurskiego Radosław Król, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wojciech Ziółkowski, Senator RP Jolanta Piotrowska, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska, samorządowcy, przedstawiciele służb i straży, przedstawiciele organizacji kombatanckich, przedstawiciele szkół, harcerstwa, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Giżycka.

Powiat Giżycki reprezentowali Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński.