III Mazurskie Igrzyska Wspinaczkowe dla Osób z Niepełnosprawnościami

W dniu dzisiejszym (22.05. br.) w Lesie Miejskim w Gajewie koło Giżycka odbyły się III Mazurskie Igrzyska Wspinaczkowe dla Osób z Niepełnosprawnościami, organizowane przez Wspinaczkowy Klub Sportowy „Piżmakowe Wiewióry” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku. Celem wydarzenia była integracja oraz współzawodnictwo osób z niepełnosprawnością z różnych środowisk i ośrodków, przez wspólne uprawianie wspinania.
W wydarzeniu wzięli udział: Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki, Radna Rady Powiatu w Giżycku Marta Kamińska, Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku Małgorzata Czopińska, Zastępca Dyrektora PZOSiPO Ryszard Należyty, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku Justyna Matelak.

Razem zgłoszono 82 zawodników z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Suwałkach, Niepubliczny Zespół Specjalnych Placówek Oświatowych PSONI Koło w Giżycku, Warsztat Terapii Zajęciowej przy RYSIPON – DAR SERCA w Rynie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Giżycku, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Giżycku, Szkoła Podstawowa w Spytkowie, Fundacja Edukacja z Wartościami w Giżycku oraz zawodników indywidualnych.

Po rozgrzewce odbyły się zawody w następujących kategoriach:
– kat. 4-9 lat – zawodnicy pokonują trasę „Żyrafę”
– kat. 10-14 lat – zawodnicy pokonują trasę „Wiewiórę”
– kat. 15-18 lat – zawodnicy pokonują trasę nr 3
– kat. powyżej 18 lat – zawodnicy pokonują trasę nr 3

Podczas zawodów dostępne były stoiska tematyczne: animacje prowadzone przez harcerzy, punkt „Poznaj wspinaczkę”. Był też słodki poczęstunek oraz kiełbaski przy ognisku.

WYNIKI:

Kategoria 4-9 lat
1 miejsce – Julian Sławecki ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Giżycku
2 miejsce – Dorota Biedrzycka ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Giżycku
3 miejsce – Wojciech Roguziak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Suwałkach

Kategoria 10-14 lat
1 miejsce – Stanisław Kania ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku
2 miejsce – Oliwier Kubryń ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku
3 miejsce – Paula Olszewska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku

Kategoria 15-18 lat
1 miejsce – Filip Żołądek-Kozłowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku
2 miejsce – Amelia Sobczak ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Giżycku
3 miejsce – Konrad Kotarski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku

Kategoria powyżej 18 lat
1 miejsce – Mariusz Kowalczyk ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Giżycku
2 miejsce – Piotr Brant z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy RYSIPON – DAR SERCA w Rynie
3 miejsce – Marcin Bogdan z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy RYSIPON – DAR SERCA w Rynie

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Partnerem wydarzenia była Szkoła Tańca „Flesz”.

Zadanie było współfinansowane za środków budżetowych Powiatu Giżyckiego.

Fot. Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku / RN