Znaleziony pocisk artyleryjski w jeziorze Niegocin!

Na pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej natknął się mężczyzna, który korzystał z kąpieli.

O 16:04 zgłoszenie o niewybuchu na „dzikiej plaży” w Giżycku dostało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po udaniu się we wskazane miejsce wraz z patrolem policji potwierdzono, że na dnie jeziora znajduje się obiekt przypominający pocisk artyleryjski.

Z uwagi na położenie niewybuchu został zadysponowany policyjny patrol do zabezpieczenia miejsca z brzegu do czasu przyjazdu Grupy Nurków Minerów z Marynarki Wojennej w Gdyni.
Pocisk leży częściowo zakopany w piasku w odległości 150 metrów od brzegu, na głębokości ponad 1 metra.

Prosimy o nie podpływanie w rejon „dzikiej plaży” w Giżycku.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Giżycku
Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Źródło informacji: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe