30-lecie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego

W dniu dzisiejszym (12 lipca br.) trwają obchody 30-lecia 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego. Z tej okazji na ręce dowódcy 15 GBZ płk dr Grzegorza Kaliciaka życzenia złożyli Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński:

Szanowny Pan
płk dr Grzegorz Kaliciak
Dowódca
15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
im Zawiszy Czarnego

„Z okazji 30. rocznicy utworzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego pragnę złożyć wszystkim żołnierzom i pracownikom Brygady serdeczne życzenia i gratulacje.
Miałem przyjemność obserwować całe minione 30-lecie jednostki, od pierwszych dni jej powstania. Widziałem jak się zmienia i dostosowuje do nowych potrzeb, zadań, planów sojuszniczych. Trzydziestoletnia historia Brygady w pełni uzasadnia miano „Giżyckiej”. Brygada, jej żołnierze i pracownicy są w pełni częścią naszych wspólnot samorządowych. Jestem dumny z historii Brygady, z sukcesów i wyróżnień jakie osiągnęli żołnierze służący pod jej sztandarem. Niech 30-letni dorobek będzie inspiracją do kolejnych wielkich sukcesów, które zapiszą się na kartach historii jednostki.
Gratuluję wysokiego poziomu wyszkolenia, potwierdzonego nie tylko przez wyróżnienia i nagrody, ale przede wszystkim przez udział w misjach pokojowych. Dziękuję rodzinom żołnierzy, których wsparcie przyczynia się do wysokiego poziomu realizacji zadań wojskowych a służba Ojczyźnie nabiera bardzo osobistego znaczenia. Dziękuję również kombatantom i byłym żołnierzom, którzy wieloletnią służbą tworzyli i wzbogacali osiągnięcia Brygady.
Doceniam i dziękuję za wkład pracy i pomoc przy organizacji świąt narodowych oraz różnego rodzaju imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych. Szczególne podziękowania składam za opiekę nad kombatantami, byłymi żołnierzami, a także Sybirakami.
Wszystkim żołnierzom i pracownikom Brygady życzę pomyślnej realizacji zadań, sukcesów w pracy zawodowej, spełnienia marzeń i planów, a przede wszystkim zdrowia i szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym”.

Starosta Giżycki
Mirosław Dariusz Drzażdżewski