Ceremonia zakończenia regat Energa Finał Pucharu Polski Klasy ILCA 2024

Ceremonia zakończenia regat Energa Finał Pucharu Polski Klasy ILCA 2024 pod honorowym patronatem Starosty Giżyckiego oraz przyznanie nagród dla najlepszych laserowców sezonu.

W Finale wystartowało 187 zawodników z całego kraju, m.in. z Poznania, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Gdyni, Gliwic, Olsztyna, Grudziądza, Kielc, Torunia, Rybnika, Białyegotoku, Nysy, Chojnic, Złocieńca, Konina, Iławy, Częstochowy, Poraja.

Zwyciężyli najlepsi!

W ILCA 4 triumfowali Marta Wójciak – TK Kuźnia Rybnik i Szymon Mocarski – YKP Gdynia
W ILCA 6 zwyciężyli Iwo Barański – KU AZS Uniwersytet Warszawski i Weronika Folmer – KST Elektryk Grudziądz
W klasie ILCA 7 niepokonany był Filip Olszewski – MKS Dwójka Warszawa

Pełne wyniki: https://www.upwind24.pl/regatta/energa-final-pucharu-polski-klasy-ilca-2024/results

Wyścig o nagrodę Admirała Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (pierwszy piątkowy wyścig w klasie ILCA 7) wygrał Jan Pacheco-Śledź z Horn Kraków a nagrodę wręczyli mat pchor. Tymon Gajdziński oraz mat pchor. Krzysztof Leński.

W pasjonującej wieczornej rywalizacji o Złotą Rybkę (w rzucie beretem pod wiatr) najlepsi okazali się:
1. Kuba Jurczak
2. Wojtek Wionczek
3. Szymon Pasiut

Czwartkowy turniej bowlingowy wygrali:
1. Trenerzy Śląsk
2. Juryści
3. Arka I

Energa Finał Pucharu Polski Klasy ILCA 2024 był dofinansowany ze środków budżetowych Powiatu Giżyckiego i Miasta Giżycka.
Sponsor Tytularny Energa SA.

Fot. Damee Studio

Źródło informacji: Giżycka Grupa Regatowa