Dzień Pracodawcy w Powiecie Giżyckim

25 października br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Giżycku odbyło się spotkanie pt. „Dzień Pracodawcy w Powiecie Giżyckim”, zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Wydarzenie to, wpisuje się w inicjatywę Komisji Europejskiej, która rok 2023 ogłosiła Europejskim Rokiem Umiejętności.
Goście spotkania mogli w jednym miejscu zasięgnąć informacji u specjalistów i doradców klienta z Powiatowego Urzędu Pracy oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku.
Celem spotkania było przede wszystkim promowanie wśród lokalnych pracodawców i przedsiębiorców inwestycji w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, umożliwiających pracownikom pozostawanie na rynku pracy lub znalezienie nowej pracy. Goście mieli również możliwość zapoznania się z ofertą ośrodków szkoleniowych działających na terenie powiatu giżyckiego w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Zainteresowani pracodawcy mogli zapoznać się z zasadami zatrudniania cudzoziemców z tzw. państw trzecich. Stworzono także możliwość poznania usług elektronicznych świadczonych przez urząd, zaprezentowano funkcjonalność strony internetowej urzędu, Biuletynu Informacji Publicznej, wortalu praca.gov.pl, aplikacji mobilnej e-praca oraz mediów społecznościowych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Źródło informacji: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku