Giżycczanka Julia Szmit Mistrzynią Świata 2014 w klasie ICE-Optimist !

Julia Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko) wywalczyła 21 lutego br. w Rydze na Łotwie złoty medal Mistrzostw Świata i Europy 2014 w klasie Ice-Optimist w klasyfikacji dziewcząt!

W klasyfikacji open całe podium zajęli Estończycy. Filip Szmit zajął fantastyczne ósme miejsce, na piętnastej pozycji Mistrzostwa zakończył Wojtek Klimaszewski, 22 była Wiktoria Gubin (4 wśród dziewcząt), 28 – Michał Strupiński.

W klasie DN nasi Juniorzy uplasowali się:
12 – Szymon Ignaciuk
21 – Gracja Podziewska (6 wśród kobiet)

Trenerami giżyckich zawodników są Barbara Dziekańska w klasie Ice-Optimist oraz Marcin Panaś w klasie DN.

Mistrzem Świata w tej klasie został Polak Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy), srebro zdobył Szwed Eddie Klemets, a brązowy medal wywalczył Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki). Wicemistrzynią w klasyfikacji kobiet została Sara Piasecka z Bazy Mrągowo.

Ostatnie rozegrane trzy mistrzowskie wyścigi stanowiły rywalizację Pucharu Europy – w klasie ICE-Opti wśród dziewczynek dominowały Giżycczanki – Julia Szmit zdobyła złoto a Wiktoria Gubin – srebro !

Wyjazd Giżyckiej Grupy Regatowej na Łotwę wsparli finansowo Gmina Giżycko oraz Miasto Giżycko.