II Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych

II Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ryn już za nami! Zadanie było współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Giżyckiego oraz Miasta i Gminy Ryn. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

W ramach zadania odbyła się 3-dniowa impreza integracyjno-rekreacyjna (11-13 września br.), podczas której osoby niepełnosprawne z opiekunami, wzięły udział w następujących działaniach:
– Alpakoterapia – zajęcia z alpakami,
– zajęcia integracyjno-rekreacyjne: animacje, gry i zabawy,
– ogniska integracyjne,
– koncerty szantowe,
– wykład dotyczący uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy,
– rejs statkiem po jez. Ryńskim,
– pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Zwieńczeniem tych działań były występy artystyczne osób niepełnosprawnych podczas Przeglądu Pieśni Żeglarskich, w którym udział wzięły następujące załogi:
– WTZ Ełk,
– WTZ Olsztynek,
– WTZ Gołdap,
– WTZ Kętrzyn,
– WTZ Ryn – organizator wydarzenia.

Gościnnie wystąpili studenci z Ryńskiego Uniwersytetu III Wieku.

Szczegółowe informacje z każdego dnia imprezy znajdą Państwo na Facebook’u  WTZ w Rynie: https://www.facebook.com/wtzryn

Źródło informacji: Ryńskie Stowarzyszenie Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „DAR SERCA” w Rynie