Informacja z realizacji zadania publicznego

W dniu 08.09.2018 r. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niesłyszących „Nie Migaj Się” zorganizowało Otwarty Turniej Piłki Siatkowej „Migiem do Siatki”. Zadanie było współfinansowane przez Powiat Giżycki w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Projekt realizował gro działań w sferze sportowo-rekreacyjnej, edukacyjnej i promocyjnej. Turniej uwzględniał przede wszystkim prozdrowotne formy spędzania wolnego czasu, a także promocję aktywności fizycznej. Poprzez zorganizowanie Turnieju stowarzyszenie chciało zachęcić i nauczyć uczestników jak zdrowo i bezpiecznie spędzać czas wolny. Chciało również pokazać, że rywalizacja w duchu fair play i walka sportowa może przynosi radość i sens życia, z dala od zagrożeń i uzależnień, które niesie ze sobą współczesny świat.

Stowarzyszenie Na Recz Osób Niesłyszących „Nie Migaj Się” to grupa ludzi, których pomysły i oryginalne plany wzbogacają życie mieszkańców Miasta Giżycko i okolic.

Adresatem zadania publicznego była grupa zawodników Stowarzyszenia, Sędziowie zaangażowani w przygotowanie Turnieju, Stowarzyszenie Osób Niesłyszących z Biłgoraja,  Grupa osób niesłyszących z Olsztyna, Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku oraz  grupa osób dopingujących i obserwujących rywalizację sportową, w tym rodziny i przyjaciele uczestników jak również nadzorujący sprawny przebieg turnieju opiekun medyczny.

Miejscem realizacji zadania była hala sportowa przy Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, przy ul. Kościuszki 23.

Poprzez realizację projektu: Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej „Migiem do Siatki” stworzona została drużynom możliwość aktywnego spędzania czasu.

Po zaciętej walce sportowej pierwsze miejsce i Puchar „Migiem do Siatki” wywalczyła drużyna  z Olsztyna. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niesłyszących „Nie Migaj Się” zajęła jakże zasłużone drugie miejsce. Podczas turnieju walka sportowa była bardzo zacięta, wszyscy chcieli zwyciężyć, nie zapominając jednak o zasadzie fair-play. Wszystkie drużyny otrzymały medale oraz puchary.

Zadanie publiczne pt. Otwarty Turniej Piłki Siatkowej „Migiem do Siatki” jest współfinansowane przez Powiat Giżycki.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niesłyszących „Nie Migaj Się”