IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

dzien zdrowiaPod patronatem Starosty Giżyckiego…

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia (7. kwietnia), którego tematem przewodnim w 2014 roku są choroby przenoszone przez wektory, uczniowie I LO wzięli udział w IV Szkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu.

W dwuetapowych zmaganiach odpowiadali na rozmaite pytania z tej dziedziny, na przykład dotyczące konsekwencji niedoboru kobaltu w pożywieniu człowieka czy funkcji cholesterolu w organizmie.

Test eliminacyjny napisało 35 uczniów z klas o profilu biologiczno – chemicznym. Pięcioro finalistów w drugim etapie zaprezentowało jadłospis dla osoby chorującej na jedną z wylosowanych chorób cywilizacyjnych.

W drugiej rundzie zawodnicy udzielali odpowiedzi na temat chorób przenoszonych przez wektory. Wszyscy trafnie odpowiadali na pytania jurorów. Tegoroczny konkurs objął patronatem Starosta Giżycki, pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski, który wręczył laureatom atrakcyjne nagrody.
Pierwsze miejsce zajął Sebastian Wołejszo z kl. IIC, drugie – Rafał Adasiewicz, kl. IB, a trzecie miejsce – Karolina Borkowska, kl. IIC.
Nagrody pocieszenia odebrali: Marta Pietnoczka, kl. IC i Damian Pawluczuk, kl. IIC.

Organizatorkami konkursu są Anna Prażmo, nauczycielka biologii i Julita Zawadzka, pedagog szkolny.