Konkurs Plastyczny „Co w śmieciach piszczy?”

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza dzieci i młodzież z różnych etapów edukacji z terenu działania MCEE z Regionu Wielkich Jezior Mazurskich do udziału w Konkursie Plastycznym „Co w śmieciach piszczy”.

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, mieszkańców Mazur. W tym roku problem gospodarki odpadami jest niezwykle popularny: rosnąca ilość śmieci, problemy z ich utylizacją, a także podejmowanie prób edukacji dotyczącej zmniejszenia wytwarzania odpadów są najważniejszymi tematami poruszanymi przez społeczeństwo. Te zagadnienia, wpływając negatywnie na mazurski krajobraz oraz  bioróżnorodność, zmieniają unikatową przyrodę Wielkich Jezior Mazurskich. Jako organizatorzy liczymy, że dzieci przystępując do konkursu zapoznają się z problemem gospodarki odpadami, recyklingiem oraz pojęciem zero waste. Wierzymy, że prace pokażą nowe, świeże pomysły dzieci jak radzić sobie z odpadami oraz co robić, by wyeliminować lub chociaż ograniczyć wytwarzanie śmieci. Wiedza ta – z czasem poszerzana – będzie procentować w przyszłości większą uwagą w wyborach konsumenckich, co za tym idzie dbałością o najbliższe otoczenie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prace można składać do 30 września 2020 r. w biurze Organizatora osobiście bądź wysłać pocztą na adres: ul. Łuczańska 1, 11-500 Giżycko.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem:

Regulamin konkursu [POBIERZ]

Zgłoszenie udziału w konkursie [POBIERZ]

Konkurs dofinansowano dzięki dotacji Powiatu Giżyckiego.