Młodzież z Krzemieńca (Ukraina) wystąpiła na scenie giżyckiej Szkoły Muzycznej

W dniu wczorajszym (19.09 br) w giżyckiej Szkole Muzycznej odbył się piękny koncert uczniów Szkoły Sztuk Pięknych im. M. Werykiwskiego w Krzemieńcu w Ukrainie (miasto partnerskie Powiatu Giżyckiego). W koncercie udział wziął Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski. Podczas koncertu Starosta podziękował p. Alinie Skupińskiej za współpracę i wkład w rozwój kulturalny miasta. Zaangażowanie i pasja, z jaką Pani Skupińska prowadziła Szkołę Muzyczną w Giżycku, były inspiracją nie tylko dla uczniów, ale także dla całej lokalnej społeczności.
Koncert odbył się w ramach projektu „Polak i Ukrainiec – młodzi obywatele demokratycznych państw” realizowanego przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w partnerstwie ze Szkołą Sztuk Pięknych im. M. Werykiwskiego w Krzemieńcu Кременецька школа мистецтв ім.М.Вериківського (Ukraina). Uczestnikami projektu jest młodzież z krzemienieckiej szkoły oraz młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku. Projekt dotyczy samorządności i roli młodzieży w społeczności lokalnej, ich gotowości do wpływu na otaczającą rzeczywistość i tworzenia przez nich samych społeczeństw demokratycznych opartych na tolerancji, dialogu i współpracy.
zdjęcia: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku