Realizacja zadania „Mocna głowa sił mi doda”

Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” realizuje w 2016 roku zadanie publiczne pn. „Mocna głowa sił mi doda” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Powiatu Giżyckiego. W jego ramach odbyły się już 3 spotkania terapii tańcem i ruchem (do zrealizowania jeszcze dwa) oraz wyjazd turystyczno-rekreacyjny do Gołdapi.
Muzyka w połączeniu z tańcem, bądź innego rodzaju ruchem wykonywanym w jej rytm, angażuje tak duże obszary naszego mózgu, że po całym dniu pracy i stresu stanowi doskonały sposób na jego „zresetowanie”. Przekonują się o tym uczestnicy spotkań. Niewątpliwie prawdą jest, że muzyka łagodzi obyczaje i… koi skołatane nerwy.
Wyjazd do Gołdapi został zaplanowany na 18 września. Trasa prowadziła przez Węgorzewo, a powrotna przez Kruklanki. Przewodniczka p. Stefania Maślij, przez całą podróż bardzo zajmująco opowiadała o okolicy,  jej historii  i ciekawych miejscach. Pogoda tego dnia dopisała, co pozwoliło nam skorzystać ze zdrowotnych walorów tego miejsca. Odwiedziliśmy tężnie solankowe i pijalnię wód mineralnych. Niewątpliwą atrakcją Gołdapi jest też Piękna Góra i kawiarnia obrotowa na jej szczycie.  Jest to miejsce warte odwiedzenia – rozciąga się z niej piękny widok na Gołdap, puszczę Romincką i Mazury Garbate. Przy dobrej widoczności wzrok sięga baardzo daleko! Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji kartaczy, z których Gołdap słynie. Byliśmy gośćmi restauracji Matrioszka, która w 2016 roku zajęła 1 miejsce w konkursie na najlepsze kartacze. W bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy do domów. Wyjazd bardzo poprawił nam samopoczucie, pomógł  odzyskać równowagę emocjonalną, zacieśnić więzi, a niektóre osoby wyrwać z izolacji domowej.

dsc03642

Zadanie publiczne pn. Mocna głowa sił mi doda” jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Powiatu Giżyckiego.