Najlepszy film: „Teatr to wolność” II Liceum Ogólnokształcącego

21 lutego w Sali Kino Nowa Fala w Giżyckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala 2 edycji Szkolnego Festiwalu Filmowego, którego celem było wyłonienie najlepszego filmu o wolności.

Realizacje filmów poprzedzone zostały zajęciami filmowymi i dziennikarskimi które dały możliwość naszym filmowcom uzyskania wiedzy warsztatowej oraz przedstawienia w oryginalny sposób swojej wizji tematu.
Do konkursu o nagrodę za najlepszy film oraz dla filmu który zyskał największą sympatię widzów zgłoszono trzy filmy, zrealizowane przez zespoły: II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza „Teatr to wolność”, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska I Agrobiznesu „Czym jest wolność” oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego „Patriotyczny”.
Werdyktem jury profesjonalnego w składzie Irena Tarasow i Piotr Radecki za najlepszy film uznano produkcję II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza „Teatr to wolność”. Zaproszona do udziału w plebiscycie publiczności młodzież klas 8 szkól podstawowych orz 3 klas gimnazjów z terenu Powiatu Giżyckiego największą sympatią obdarzyła film „Patriotyczny”.
Na zakończenie, dla uczestników gali odbył się specjalny pokaz filmu „Kto napisze naszą historię w reżyserii Roberty Grossman.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób i instytucji które przyczyniły się do zrealizowania naszego przedsięwzięcia: Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualne „DISCE”, Firmie Outdoorcinema, Kino Nowa Fala i Giżyckiemu Centrum Kultury, zacnym jurorom w tym młodzieży biorącej udział w plebiscycie na film który cieszy się największą sympatią widzów, ich opiekunom oraz grupom realizacyjnym i ich opiekunom za udział w naszym wydarzeniu.
Organizator:
Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku