Ostatnia jesienna wyprawa ornitologiczna za nami…

W sobotę, 25 listopada br. odbyła się ostatnia z jesiennych wypraw ornitologicznych po terenie powiatu giżyckiego pn. „Niegocin w jesiennym wydaniu” w ramach zadania realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody, współfinansowanego przez Powiat Giżycki.
To fantastycznie, że w Giżycku i okolicach mamy tylu miłośników ptaków, dla których śnieg, wiatr, mgły i zachmurzenie nie są żadną przeszkodą, żeby wybrać się w teren. Tym razem uczestnicy wyprawy objechali jezioro Niegocin zatrzymując się w miejscowościach Bystry, Rydzewo, Bogaczewo, Strzelce i Wilkasy oraz zajechali nad jezioro Kisajno. To nie były łatwe i przyjemne warunki do obserwowania skrzydlatych stworzeń, jednak mimo wszystko udało się zobaczyć wiele gatunków m.in. łabędzie nieme, łyski, perkozy dwuczube, gągoły, nurogęsi, głowienki, krzyżówki, kormorany, czeczotki, jemiołuszki, myszołowy, czyże. Cieszyło również spotkanie z dzięciołem dużym, dzięciołem czarnym, grubodziobem, czy bielikiem.

Zadanie pt. „Jesienne wyprawy ornitologiczne po terenie powiatu giżyckiego” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody