Podpisanie umowy na rozbudowę drogi na odcinku Kętrzyn – Giżycko

W dniu dzisiejszym (20.09) w Starostwie Powiatowym w Giżycku odbyło się podpisanie umowy między Województwem Warmińsko-Mazurskim (Zarząd Dróg Wojewódzkich) a wykonawcą – Firmą STRABAG Sp. z o.o. na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 592 na odcinku Kętrzyn – Giżycko.Przy podpisywaniu umowy obecny był także Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Długość rozbudowywanego odcinka drogi wynosi ponad 23 km. Zakres robót budowlanych obejmuje także m.in.: budowę ciągów pieszo-rowerowych o długości ok. 5 km, przebudowę/budowę chodników i przejść dla pieszych, budowę/przebudowę mostów w Sterławkach Wielkich oraz w Sterławkach Małych. Wartość robót budowlanych odcinka drogi wojewódzkiej nr 592 Kętrzyn-Giżycko (wg podpisanej umowy) wynosi 173.200.428,18 zł.
Fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku / KM