Przekazanie prezentów dzieciom z Krzemieńca w Ukrainie

W grudniu 2023 r. w naszych instytucjach powiatowych zorganizowaliśmy zbiórkę słodkości do paczek świąteczno-noworocznych dla dzieci z Krzemieńca w Ukrainie. Akcji patronował Starosta Giżycki. Bardzo dziękujemy pracownikom Urzędu Pracy, Starostwa, Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, społecznościom szkolnym Zespołu Szkół Zawodowych, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, II Liceum Ogólnokształcącego za udział w zbiórce i przekazanie słodyczy, puszek z owocami, bakalii, dżemów i wielu, wielu innych rzeczy. Wszystkie nasze prezenty zostały zawiezione przez Panią Beatę Kurowicką (radną Rady Powiatu) – inicjatorkę współpracy z Krzemieńcem – do Ukrainy i skompletowane w paczki w zależności od wieku i potrzeb konkretnych dzieci. W ramach naszej akcji udało się zrobić 50 paczek, które Pani Beata w imieniu nas wszystkich przekazała dzieciom, których jedno z rodziców lub dwoje rodziców zginęło. Wszystkim bardzo dziękujemy, tak jak dziękowały ze łzami w oczach dzieci w Krzemieńcu.

Źródło informacji: Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku