Raport drogowy z dróg powiatowych w powiecie giżyckim

Poniżej przedstawiamy raport drogowy z dróg powiatowych:

Gmina Giżycko:

• Remonty które są obecnie wykonywane na drogach powiatowych:
    – Kruklin – Siedliska o długości 2,0 km
    – Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Kruklin 550 m
  • Zlecone dokumentacje:
    – Przebudowa drogi powiatowej razem ze ścieżka rowerową na odcinku Sulimy- Kożuchy Wielkie.
  • Złożone wnioski na dofinansowanie, które czekają na rozstrzygnięcie:
    – droga powiatowa na odcinku Sołdany – Kruklanki o długości 3,4 km (Gmina Giżycko/Kruklanki)
    – Przebudowa skrzyżowania ul.Świderska-Poleska razem z chodnikiem i oświetleniem w kierunku ul. Antonowskiej (Gajewo)
    – droga powiatowa na odcinku Guty – Kamionki o długości 1,5 km
    – droga powiatowa na odcinku Sulimy- Pieczonki o długości 3,5 km
    – droga powiatowa nr na odcinku Spytkowo – Zielony Gaj o długości 2,5 km
    – Przebudowa mostu na kanale Kula (Gmina Giżycko/Miłki)
  • Złożone wnioski na bezpieczne przejścia dla pieszych
    – Przebudowa przejścia dla pieszych w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych na ul. Świderskiej (Gmina/Miasto)

Miasto Giżycko:
Po zakończonej inwestycji przebudowy al. 1 Maja wraz z skrzyżowaniem i remontu ul. Moniuszki obecnie nie są wykonywane żadne prace na drogach powiatowych w mieście.

• Powiat Giżycki otrzymał dofinansowanie na przebudowę ul. Suwalskiej i remont ul. Staszica.
  • Trwa proces tworzenia dokumentacji przebudowy ul. Gdańskiej
  • Złożony został wniosek o dofinansowanie gruntownej przebudowy przyczółków mostu obrotowego.
  • Złożone wnioski na bezpieczne przejścia dla pieszych”
    – Przebudowa drogi dla pieszych na ul.Białostockiej od ul.Górnej do ul.Gdańskiej
    – Przebudowa drogi dla pieszych na ul. Białostockiej od ul.Gdańskiej do ul. Słowiańskiej

Gmina Ryn:

• Wkrótce ruszą prace na odcinku drogi powiatowej granica powiatu – Knis o długości 1,500 km
  • przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Tros jest na liście rezerwowej w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg.
  • Złożony został wniosek o remont drogi powiatowej na odcinku Ryn – Knis o długości 1,5 km
  • Tworzona jest dokumentacja na odcinek drogi Ryn-Ławki

Gmina Milki:

• Za chwile ruszy remont drogi powiatowej (Miłki – Lipińskie – Wydminy) na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 656 do miejscowości Szczepanki o długości 2,2 km
  • Złożone wnioski w tym roku:
    – remont droga powiatowej nr 1706N na odcinku Konopki Małe – Talki o długości 3,4 km (Gmina Wydminy/Miłki)
    – Remont drogi powiatowej na odcinku 1,6 km od miejscowości Paprotki
    – Przebudowa mostu na Kanale Kula (Gmina Miłki/Gmina Giżycko)
  • Dokumentacja na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Rydzewo-Ruda. Jest to cześć kolejnej edycji mazurskiej pętli rowerowej. Po zakończeniu tego projektu i przebudowie odcinka drogi krajowej na odcinku Bystry-Milki, będziemy mieli w pełni wydzieloną trasę rowerową wokół jeziora Niegocin.

Gmina Kruklanki

• Obecnie trwają prace na 500 metrowym odcinku drogi w miejscowości Kruklanki.
  • Kilka tygodni temu zakończył się remont aż 10 kilometrowego odcinka od drogi powiatowej nr 1738N do miejscowości Lipowo.
  • Złożone wnioski na drogi
    – droga powiatowa nr 1734N na odcinku Sołdany – Kruklanki o długości 3,4 km (Gmina Giżycko/Kruklanki)
    – Przebudowa przejścia na ul. 22 Lipca w Kruklankach
    – Przebudowa przejścia w miejscowości Sołtmany

Gmina Wydminy

• Trwają prace na drodze powiatowej nr 1740N w msc. Gawliki Wielkie.
  • Powiat Giżycki otrzymał dofinansowanie na przebudowę drogi na odcinku granica powiatu- Pietrasze.
  • Złożone wnioski:
    – Droga powiatowa nr 1710N na odcinku Lipińskie – Wydminy o długości 1,5 km
    – Droga powiatowa Orłowo- Gajrowskie 1 km
  • Złożone wnioski na bezpieczne przejścia dla pieszych
    – Budowa przejścia w Wydminach na wysokości zjazdu z ul. Grunwaldzkiej w kierunku Miłek.

zdjęcie inwestycje drogowe zdjęcie inwestycje drogowe