Ruch turystyczny w powiecie giżyckim w czerwcu br.

Zapraszamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku, dotyczącą ruchu turystycznego w powiecie giżyckim w czerwcu br.
„Czy mniej może przynieść więcej?! To pytanie najlepiej oddaje informacje na temat ruchu turystycznego w powiecie giżyckim w czerwcu 2024. Jako, że dotarły właśnie dane oparte o system logowań do sieci GSM, możemy porównać czerwiec 2024 do 2023. O ile w ubiegłym roku odwiedziło nas 36414 turystów i jednodniowych odwiedzających, to w tym roku odnotowaliśmy ich spadek do wielkości 31823. Oznacza to spadek o 12,6%, ale … analiza ilości zrealizowanych noclegów pokazuje, że pomimo spadku ilości turystów, liczba noclegów wzrosła z 36139 do 36303, czyli wracając do początkowego pytania możemy uznać, że mniej może dać więcej.
Jest to jednocześnie potwierdzenie ubiegłorocznego trendu w odniesieniu do całego sezonu letniego, gdzie tracąc do 2022 r. 55 tys. odwiedzających, w wymiarze noclegowym ich liczba wzrosła z 695 tys. do 711 tys.
Wracając do czerwca 2024 r. odnotować należy, że stratę generują krajowi turyści i odwiedzający, gdyż w grupie turystów zagranicznych odnotowujemy 18% wzrost z 4224 do 4985 osób i to oni wypracowali przyrost liczby noclegów.
Największe straty w skali powiatu odnotowujemy w Giżycku, gdzie łączna liczba turystów i odwiedzających spadła w czerwcu z 13446 do 11178, a więc o prawie 17%.
Czyli przed nami kolejny sezon korekty oraz urealniania wartości i atrakcyjności oferty turystycznej Mazur, Wielkich Jezior Mazurskich i powiatu giżyckiego w zmieniającej się rzeczywistości rynkowej”.
ruch turystyczny czerwiec 2024