Tajemniczym szlakiem Średniowiecznego Reszla – Jak uwolnić czarownicę

24 sierpnia 2023 r. w Reszlu odbyła się już 2. edycja Gry Miejskiej skierowana do uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej z województwa warmińsko-mazurskiego. Wzięli w niej udział m.in. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Giżycku (Gród Lötzen). Organizatorem Gry Miejskiej był Środowiskowy Dom Samopomocy w Reszlu.

Do Reszla przybyły:

• Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrągowie – Gród Łapa
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Marcinkowie – Gród Leśne Marcinki
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach – Gród Rosenthal
  • Powiatowy Dom Samopomocy w Węgorzewie – Gród Węgorza
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Olsztynie – Gród Dworek
  • Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim – Gród Warmiaki
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrągowie filia Prejłowo – Gród Szlachcianie Prejłowianie
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie – Gród Barcja
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy – Gród Waleczna Wolnica
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Giżycku – Gród Lötzen.

Wszyscy uczestnicy oraz przybyli Goście mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach: garncarstwa i wypalania w ogniu, wyrobu świec, kuźni kowala, zielarki szeptuchy, zdobienia łakoci oraz średniowiecznej gospody (smakowaniu wiejskich potraw).

Powitania gości dokonał Wielki Mistrz Jacenty z Ordowa wraz z drużyną rycerską. Wystrzały z artylerii średniowiecznej – hakowicy oficjalnie otworzyły zabawę średniowieczną i jednocześnie zainteresowały przybyłych turystów oraz mieszkańców Reszla.

Miały miejsce tańce średniowieczne, skazanie i umieszczenie czarownicy w klatce, igrce rycerskie oraz zabawy plebejskie jak mały John, łapaczki czy ciskanie toczkiem.

Źródło informacji: Środowiskowy Dom Samopomocy w Reszlu

Fot. Środowiskowy Dom Samopomocy w Giżycku