Turniej sportowy w siatkówce chłopców i dziewcząt w Alytus

W dniach 23-24 września 2013 r. w ramach projektu „Aktywizacja społeczności sąsiedzkich poprzez rozwój infrastruktury sportowej i innych działań edukacyjnych” odbył się w Alytus „Turniej sportowy w siatkówce chłopców i dziewcząt”. Uczestnikami turnieju byli młodzi sportowcy z  Giżycka i Alytus. Każde miasto było reprezentowane przez dwie drużyny: drużynę dziewcząt i drużynę chłopców.

Pierwszego dnia odbył się trening w nowej sali wybudowanej w ramach projektu, a następnie wszyscy zostali zaproszeni przez organizatorów na wycieczkę do Aquaparku w Druskiennikach. Wieczorem organizatorzy przygotowali uroczystą kolację, w której uczestniczyli także goście z Niemiec z programu Leonardo da Vinci. Dzień zakończył się wspólną dyskoteką, która była bardzo dobrą szansą do zapoznania się.

Następnego dnia turniej rozpoczął się od rywalizacji dziewcząt. Mecz wygrały reprezentantki Alytus, pokonując dziewczęta z Giżycka 3:0. W kategorii chłopców, gospodarze turnieju byli bardziej gościnni i chłopcy z Giżycka wygrali z kolegami z Alytus 3:1. W trzecim secie młodzi Litwini zaskoczyli naszych reprezentantów walką o każdą piłkę, co zaowocowało wygraniem przez nich seta.

Na koniec turnieju kapitanowie drużyn odebrali pamiątkowe puchary, a wyróżniający się zawodnicy otrzymali indywidualne nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe torby i czapki. W turnieju wzięło udział po 25 uczestników z Polski i Litwy, którzy dzięki takim wydarzeniom mają możliwość zapoznania się z elementami innej kultury i wyeliminowania złych stereotypów.

Projekt „Aktywizacja społeczności sąsiedzkich poprzez rozwój infrastruktury sportowej i innych działań edukacyjnych” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.