Walne Zebranie Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020

W dniu wczorajszym (22.07.2024) odbyło się posiedzenie Walnego Zebrania Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, w którym uczestniczyli Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński. Powiat Giżycki jest członkiem Stowarzyszenia od 2014 r.

W trakcie posiedzenia przedstawiona została informacja o bieżącej sytuacji Stowarzyszenia oraz o realizowanych projektach. Uzgodniono także listę projektów wchodzących w skład przedsięwzięć strategicznych: „Zielona infrastruktura Wielkich Jezior Mazurskich” oraz „Energia z natury”.

Podczas Walnego Zebrania dokonano także wyboru nowych członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Skład Zarządu opuścili Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Burmistrz Giżycka minionej kadencji oraz Andrzej Szymborski, Burmistrz Pisza minionej kadencji. Decyzją Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia ich miejsca zajęli Marek Jasudowicz – Wójt Gminy Giżycko oraz Jakub Doraczyński – Burmistrz Miasta Mrągowo. Zarząd kieruje działalnością Stowarzyszenia oraz reprezentuje je na zewnątrz organizacji.

Drugim wyborem jaki musiało dokonać Walne Zebranie Członków to uzupełnienie Komisji Rewizyjnej, która to kontroluje działalność finansową pod kątem celowości i zgodności z przepisami prawa i Statutu Stowarzyszenia. Skład Komisji pomniejszony został o osobę Stanisława Bułajewskiego, Burmistrza Mrągowa minionej kadencji oraz przez Marka Jasudowicza wybranego do Zarządu Stowarzyszenia. Ich miejsca zajęli Pani Ewa Ostrowska – Burmistrz Giżycka oraz Pani Barbara Mazurczyk – Wójt Gminy Miłki.

informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie WJM 2020

zgromadzenie zdjęcia Zarząd Stowarzyszenia (od lewej: Piotr Feliński, Piotr Jakubowski, Zbigniew Włodkowski, Jakub Doraczyński, Marek Jasudowicz)

zgromadzenie zdjęcia Komisja Rewizyjna (od lewej: Barbara Mazurczyk, Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Ewa Ostrowska)

zgromadzenie zdjęcia zgromadzenie zdjęcia zgromadzenie zdjęcia