Z prac Zarządu Powiatu w Giżycku…

W dniach 20 i 25 września 2024 r. obradował Zarząd Powiatu w Giżycku. Jedną z najważniejszych poruszanych spraw było udzielenie pomocy finansowej szpitalowi Giżyckiemu w wysokości 504.993,79 zł. Wcześniej w bieżącym roku przekazane wsparcie Powiatu Giżyckiego na rzecz szpitala giżyckiego wyniosło około 495 tys zł. Łącznie samorząd powiatowy udzielił w tym roku pomocy finansowej gminie miejskiej Giżycko na wsparcie szpitala w wysokości 1 mln zł. W czasie swoich prac Zarząd zapoznał się z uzupełnieniem dokumentów przedłożonych przez Gminę Miejską Giżycko oraz postanowił zaakceptować wydatki w nich wskazane i przekazać pomoc finansową.

Poza tym podjęto uchwały Zarządu w sprawie:

• wyrażenia opinii w sprawie zaliczenia dotychczasowej drogi wewnętrznej – ul. Poleskiej do kategorii dróg gminnych w gminie Giżycko;
  • dokonania zmian w budżecie Powiatu na rok 2024;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia planu finansowego dla wydzielonego rachunku gromadzącego środki z Funduszu Pomocy;
  • zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia planu finansowego dla wydzielonego rachunku gromadzącego środki Rządowego Funduszu Polski Ład (RFPŁ): Programu Inwestycji Strategicznych, pochodzące z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.