Zdarzenia na terenie powiatu związane z wczorajszymi burzami

W dniu 16.07.2024 r. na terenie Powiatu Giżyckiego miało miejsce około 50 interwencji PSP Giżycko związanych w większości z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych tj. wiatrołomów. Na drodze Strzelce – Wilkasy połamanych było 5 drzew, z których jedno upadając ciężko raniło przechodzącą kobietę, która obecnie przebywa pod stała opieką medyczną.  Miała również miejsce sytuacja wymagająca użyczenia przez PSP Giżycko agregatu prądotwórczego w celu podtrzymania działania specjalistycznej aparatury medycznej.  Na trasie drogowej Sterławki Wielkie-Kętrzyn uległo złamaniu 40 drzew, prawdopodobnie przeszła trąba powietrzna.
Na skutek awarii sieci energetycznej występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. Awarie występują w miejscowości Antonowo ul. Sympatyczna, Bogacko, Bogaczewo, Doba, Dziewiszewo, Fuleda, Miłki, Kamionki, Wrony, Wrony Nowe, Giżycko, Kozin, Radzieje, Sterławki Małe, Szczybałty Giżyckie, Wilkasy, Wilkaski, Wronka, Strzelce, Wola Bogaczewska. Informacje o przewidywanym czasie przywrócenia zasilania dostępne są pod nr telefonu 991.