Zwycięstwo giżyckich siatkarek

22 października br. Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi było gospodarzem Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej. W turnieju udział wzięło pięć drużyn: LO z Gołdapi, ZSZ z Gołdapi, Gimnazjum z Gołdapi, LO z Olecka oraz II LO z Giżycka.

Celem turnieju było propagowanie siatkówki wśród młodzieży oraz wzmacnianie więzi pomiędzy młodzieżą z powiatów Gołdapskiego, Oleckiego oraz Giżyckiego.

Turniej jest imprezą cykliczną odbywającą się rokrocznie, bieżąca była trzecią edycją.

Zawody były rozgrywane na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”.
W pierwszym meczu trafiliśmy na „świeżo upieczonego” mistrza powiatu – ZSZ z Gołdapi. Pierwszy set nie przebiegał po naszej myśli. Mieliśmy problemy z ustawieniem i koncentracją wskutek czego traciliśmy seryjnie punkty a rywalki punktowały nas mocną zagrywką to wystarczyło by rozstrzygnąć go na swoją korzyść. W drugim i trzecim secie role się odmieniły dziewczęta od początku narzuciły swój styl gry wygrywając do 14 i 7.

Pozostałe mecze z LO z Olecka, Gimnazjum z Gołdapi i LO z Gołdapi dziewczęta wyraźnie zdominowały wygrywając 2:0. Z meczu na mecz gra stawała się płynniejsza wróciło przyjęcie i wreszcie mogliśmy uruchomić atak również środkiem z czego jestem szczególnie zadowolony, gdyż na tej pozycji grają dwie pierwszoklasistki i radzą sobie rewelacyjnie.

Na słowa pochwały zasługuje cały zespół, wszystkie zawodniczki były bardzo zaangażowane i wkładały serce do gry. Najlepszą zawodniczką turnieju okrzyknięto Anię Andrzejewską która dała popis gry w siatkówkę. Kończyła większość ataków, grała pewnie w przyjęciu z jej szybkością i dynamiką rywalki nie mogły sobie poradzić.

Dziewczęta w tym turnieju uczestniczą po raz drugi i dwa razy odnieśliśmy w nim zwycięstwo.